Rozmiar: 25397 bajtów
Strona główna O firmie Książki Kontakt


Promocja w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica w Warszawie


Dnia 19 kwietnia 2008 roku w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica Polskiej Akademii Nauk w Warszawie odbyła się pod patronatem Jego Ekscelencji Pana Hazairina Pohana Ambasadora Republiki Indonezji w Polsce promocja książki dr Marii Wrońskiej-Friend pt. „Sztuka woskiem pisana. Batik w Indonezji i w Polsce”.
Program spotkania obejmował wykład Autorki pt.: Batik w Indonezji i w Polsce, prelekcję Rudolfa Smenda z Kolonii wraz z prezentacją batików z Indonezji, pokaz tanecznych form teatralnych Indonezji w wykonaniu Jadwigi Możdżer, otwarcie wystawy batików współczesnych artystów polskich. Specjały kuchni indonezyjskiej dostarczyła Ambasada Indonezji w Polsce i restauracja Bali z Warszawy.


Promocja w Olsztynie


Spotkanie pt.: „Przystanek Indonezja - batik” odbyło się 22 kwietnia 2008 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie.

W programie spotkania:
  • pokaz wykonania batiku - Iwona Bolińska-Walendzik
  • promocja książki “SZTUKA WOSKIEM PISANA. Batik w Indonezji i w Polsce.” - Marii Wrońskiej-Friend
  • pokaz multimedialny „Sztuka Indonezji”


  • Promocja w Krakowie


    W galerii Dousa przy ul. Floriańskiej 24 kwietnia 2008 roku została otwarta wystawa współczesnego batiku polskiego. Po otwarciu pani dr Maria Wrońska-Friend wygłosiła prelekcję pt.: Sztuka woskiem pisana. Batik w Indonezji i w Polsce.
    Copyright by GONDWANA